Agencja statystów – sposób na zarobek?

Statystowanie w filmach to coraz częściej spotykane oferty pracy. W Polsce rynek filmowy w ostatnim czasie naprawdę odżył, więc produkcji filmowych jest coraz więcej. W każdym filmie potrzebni są statyści – są to osoby, które pojawiają się jedynie w tle odgrywanej sytuacji i nie spełniają żadnych istotnych funkcji. Film bez statystów byłby jednak nie tylko bardzo nudny, ale i nierzeczywisty. Trudno wyobrazić sobie na przykład scenę odgrywaną na zatłoczonej ulicy, gdzie znajdują się tylko główni aktorzy.

Jak znaleźć pracę jako statysta? Istnieje dwie drogi. Jedną z nich jest spontaniczna aplikacja na oferty dotyczącej filmu pracy. Drugą jest zarejestrowanie się w agencji statystów. Agencja statystów to tak jakby pośrednik pomiędzy produkcją filmową a osobami, które chcą sprawdzić się w roli statysty na planie filmowym. Zgłoszenie się do agencji statystów to na pewno dobry pomysł na rozpoczęcie poważnej pracy w zawodzie aktora. W ten sposób można zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe, które na pewno przydadzą się w przyszłości.

Witaj na moim blogu o edukacji! Serwis poświęcony jest wiedzy i edukacji! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych popularnonaukowych artykułów. Prowadzenie bloga to moja pasja dlatego przykładam się do tego i każdy artykuł starannie opracowuje. Jeśli podobają Ci się treści jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do likowania na fb i komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)