Gry planszowe dla dzieci – bawią i uczą

Specjaliści od dawna podkreślają, że gry planszowe to dla naszych dzieci nie tylko zabawa, ale i nauka. Warto o tym pamiętać zwłaszcza dziś, kiedy rynek zabawek zalewają zabawki edukacyjne, które co prawda umożliwiają dynamiczny rozwój dziecka, ale – w przeciwieństwie do gier planszowych – są poza zasięgiem finansowym wielu rodzin.

Najważniejszą zaletą gier planszowych jest to, że grający w nie dzieci rozwiną swoje umiejętności poznawcze, myślenie abstrakcyjne, planowanie i skupienie się. W końcu będą one musiały przewidywać konsekwencje swoich ruchów, aktywować pamięć, używać wyobraźni, porównywać i ogólnie – po prostu będą musiały (nieraz zresztą dość intensywnie) myśleć. Ponadto gry planszowe dla dzieci – zwłaszcza te związane ze światem rzeczywistym (jak np. gry przyrodnicze) – uczą o mechanizmach funkcjonowania świata (fizycznych, społecznych itd.) i odkrywają przed dzieckiem sens rzeczywistości. Podsumowując więc, jeżeli dla naszych pociech szukamy zabawek o walorach edukacyjnych, to gry planszowe z pewnością spełnią swoją rolę.

Witaj na moim blogu o edukacji! Serwis poświęcony jest wiedzy i edukacji! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych popularnonaukowych artykułów. Prowadzenie bloga to moja pasja dlatego przykładam się do tego i każdy artykuł starannie opracowuje. Jeśli podobają Ci się treści jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do likowania na fb i komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)