Kursy przez Internet

Wiele osób z braku czasu wybiera prostą opcję, jaką są kursy przez internet. Decydujemy się na nie gównie przez to, że nie mamy tyle czasu, by wziąć wolne i na tydzień poświęcić się dziedzinie w której chcemy się rozwinąć, ale czy to dobra decyzja? Rozważmy za i przeciw.
Plusy kursów online
1.Czas
Tak jak już wcześniej wspominaliśmy to zaoszczędzony czas i co za tym idzie koszty transportu i noclegu, jeśli kurs jest wielodniowy. Jeśli pracujemy na pełny etat, lub też jesteśmy młodą mamą, która chce się rozwijać i nie ma za bardzo możliwości nawet wyjść z domu to jest to opcja idealna. Zazwyczaj takie szkolenia odbywają się mailowo, dlatego też do materiałów możemy siąść późnym wieczorem po pracy, lub gdy znajdziemy chwilkę w ciągu dnia.
2. Cena
Koszty takiego kursu zazwyczaj, chociaż nie zawsze są dużo niższe, od tych odbywających się stacjonarnie w siedzibie szkoły. Odchodzą opłaty za wynajem lokalu, poświęcony czas wykładowców, szkoleniowców i materiały.
3. Łatwość dostępu
Internet, laptop, lub inne urządzenie typu tablet czy telefon w dzisiejszych czasach posiada prawie każdy. Nie musimy jechać na drugi koniec kraju, aby uzyskać nowe wykształcenie i doświadczenie. Wszystko dzieje się bez wychodzenia z domu, co jest wielkim plusem i dużym ułatwieniem.
Minusy kursów online
1. Brak bezpośredniego kontaktu z wykładowcami
Wiele pytań możemy kierować mailowo i na pewno uzyskamy wyczerpujące odpowiedzi, ale jednak nie zastąpi to bezpośredniego kontaktu i możliwości porozmawiania osobiście.
2. Wiedza praktyczna, a teoria
O ile teorię możemy poznać przez internet, to z praktyką już będzie gorzej. Jeśli nie możemy czegoś dotknąć, lub spróbować zrobić jak na przykład w kursie fryzjerskim, gdzie na filmie będą pokazywane nam rodzaje strzyżeń, to nigdy nie zrobimy tego dobrze znając tylko teorię. W takim przypadku uwagi osób, które widzą nasze błędy i je na bieżąco poprawiają są bardzo cenne.
Wszystko zależy od rodzaju szkolenia i wiedzy jaką chcemy uzyskać. Nie ważne, jaki kurs wybierzemy czy online, czy stacjonarny, to jeśli nie przyłożymy się do nowego podjętego wyzwania nie przyniesie to zamierzonych efektów. Nasze zaangażowanie jest tutaj najistotniejsze.

Witaj na moim blogu o edukacji! Serwis poświęcony jest wiedzy i edukacji! Znajdziesz tutaj wiele ciekawych popularnonaukowych artykułów. Prowadzenie bloga to moja pasja dlatego przykładam się do tego i każdy artykuł starannie opracowuje. Jeśli podobają Ci się treści jakie tutaj zamieszczam to zapraszam do likowania na fb i komentowania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej: